GÜNCEL GİRİŞİMCİLERİMİZ

Endless Games

Ekim 2018'de ayında aramızda katılan "Endless Games" oyun oynayanlar için oyunlar geliştiren, oyun geliştirenler için ise geliştirme süreçlerini hızlandıracak yazılım araçları üreten bir yazılım firması olmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Tasarım Koop.

2017 yılı Haziran ayında aramızda katılan Tasarım Koop. tasarım odaklı düşünce çalıştayları için çalıştay materyalleri geliştirerek çalıştayın somut/fiziksel materyallerle desteklenmesi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir

Infernow

Profesyonel eğitmenlerin yeteneklerini göstererek sağlık ve spor alanında hali hazırda sahip oldukları potansiyeli iş modeline dönüştürebilecekleri ortak platform oluşturma konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Drink'in

İçecek tüketimi üzerine çalışmalarını sürdüren, hem kafe işletmelerine hem de kafe kültürünü benimsemiş müşterilere hizmet sunmayı amaçlayan bir projedir.

Eco-Electric Vehicle / EEV

Elektrikli Araç Dönüşüm Projesi - Çevresel faktörler ele alındığında fosil yakıtlı araçların doğaya verdikleri zararın fazlalığını azaltma amaçlı emisyon salınımı sıfır olacak şekilde her türlü fosil yakıtlı aracın elektrikli araca dönüştürülmesi konusunda çalışmalarını sürdürmektedirler.

Kiddie Technology

Ekim 2018'de aramıza katılan "Kiddie Technology" STEM eğitimde çocuklar için kullanabilecek robotik kit geliştirme konusunda çalışmalarını sürdürmektedirler.

Intracktive

Intracktive, çalışanların kapalı alanlarda düşük enerji teknolojileri ve görüntü işleme kullanılarak takip edilmesi alanında çalışmalarınız sürdürmektedir.

Univerlist

2017 yılı Şubat ayında aramıza katılan Univerlist dünyanın en büyük üniversite veritabanı olmayı hedefleyen, üniversiteleri akademik ölçütler ve öğrenci puanlarına göre değerlendiren, yurtiçi ve yurtdışındaki tüm üniversiteleri sosyal olanakları, tesisleri, akademik ve bilimsel başarıları, ulusal/uluslararası ölçütleri, çalışma alanlarına göre filtrelemeyi ve listelemeyi amaçlayan küresel, akıllı ve sosyal bir projedir.

Solarcatim.net

2017 Aralık ayında aramıza katılan Solarcatim.net gerçek bir değişim sağlamak için, enerjiyi ölçme, üretme, depolama ve ticaretin yeni yollarını uygulama odaklı çalışmalarını sürdürmektedir. Güneşle evlere, işyerlerinin çatısına CAPEX maliyet ve tasarruf potansiyelini hızlı bir şekilde tahmin etmek için Güneş Hesaplayıcısını kullanarak maaliyetin düşürülmesini hedeflemektedir.

siteDRAW

2017 yılı Ocak ayında aramızda katılan Ardea, mimari arazi çizimlerine özel mobil platform geliştirilmesi alanında çalışmalarını yürütmektedir.

Bi'Tabak

2017 yılı Ekim ayında aramıza katılan Bi'Tabak evinize gelen misafirlere aşçılık yeteneklerinizi göstermenize olanak tanıyarak yeni arkadaşlar elde etmenizi sağlar

Wealight

2018 Aralık ayında aramızda katılan "Wealight" Üniversiteler içerisinde öğrenciler arası not, kitap alışverişi ve özel ders desteği için bir platform oluşturma konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

nAR Reality

nAR, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak telefon, tablet gibi araçlarla geleneksel yöntemlerden sıyrılıp karmaşık problemleri sanal ortamlarda çözümleyip gerçek dünyaya aktaran bir mobil uygulama geliştirme konusunda çalışmalarını sürüdürmektedir.

E.F.E Makina

E.F.E Makina, sigara imalatı yapan makinalar üretim esnasında damar olarak adlandırılan iri ve odunsu tütünleri damar atığı olarak ayırır. Ayrılan bu damar atıkları kullanılan tütünün %0.5 ile %2.2 oranları arasında değişmektedir. Tasarladığımız bu ünite bu damar atıklarını %90- %97 oranında geri kazanmaktadır. Örnek olarak yıllık 500M$'lık tütün kullanan bir fabrikada 2M$- 4M$ kazanç sağlamaktadır. Bu projede, genel çalışan sistemden atılan tütün damarlarının tekrardan ayrıştırılıp işlenmesi ile sisteme geri kazanılmasını sağlamaktadır.

Arctic Fox

2017 Haziran ayında aramızda katılan Arctic Fox enerji izleme amaçlı geliştirilebilir hibrit ağ geçidinin tasarlanması konusunda çalışmalarını sürdürmektedir

Me'Marin

2017 yılı Aralık ayında ayında aramızda katılan Me'Marin, özel marinalar ya da işletmesi belediyeler tarafından yapılan marinaların, tekne kayıt, tekne takip ve marina yönetim işlemlerinin hızlı, güvenilir ve kolay kontrol edilebilir şekilde uygulanması, raporlanması amacı ile geliştirilen bir otomasyon sistemi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

MEZUN GİRİŞİMCİLERİMİZ

Cubetech

2017 yılı Ekim ayında aramıza katılan CubeTech enerji izleme amaçlı geliştirilebilir hibrit ağ geçidinin tasarlanması konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Beraber.org

2017 Aralık ayında aramıza katılan Beraber.org sivil toplum içerisinde ihtiyaç duyulan ürün ve hizmetleri doğru kaynaktan doğru kişiye aktarmaya imkan tanıyan altyapı geliştirecektir. En temel ihtiyaçlardan başlayarak e-ticaret üzerinden satışı yapılan tüm ürün ve hizmetler ihtiyaç sahiplerine şeffaf ve sürdürülebilir şekilde iletmeyi hedeflemektredir.

Gelgit.com

2017 Ekim ayında aramızda katılan GelGit.com Akıllı ulaşım çözümleri kapsamında istenilen yere istenilen zamanda güvenilir, konforlu ve hesaplı olarak yolculuk edilmesi konusunda çalışmalarını sürdürmektedir

North Space

2016 yılı Aralık ayında aramızda katılan North Space E-siber mobil ve web uygulamaları alanında çalışmalarını sürdürmektedir

Enclave

2015 yılı Aralık ayında aramıza katılan Enclave, siber güvenlik cihazları alanında çalışmalarını yürütmektedirler. Projeleri aynı zamanda BAP Komisyonu tarafından desteklenmiştir.
https://www.dolphinos.com/

dolphinOS

2016 yılı Ekim ayında aramıza katılan dolphinOS, kitlesel fonlama platformu ve yapazay zeka üzerine Ar-Ge projeleri geliştirme alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Althernas

2016 yılı Nisan ayında aramıza katılan Althernas, Adrenalin ve deneyim temelli aktivitelerin satışında hizmet sağlayı firmalar ile müşterilerini bir araya getiren online pazar yeridir. Bu alanda ilk olan althernas.com'da yamaç paraşütü, balon turu, kitesurf, windsurf, tüplü dalış, kayak, snowboard gibi birbirinden özel deneyim odaklı aktivitelerin satışı yapılmaktadır. Müşterilerine almak istedikleri hizmetleri karşılaştırma, kredi kartı ile güvenli ödeme, ücretsiz iptal gibi avantajları sunan platform hizmet sağlayıcı firmalar içinse geliştirdiği SaaS modeli ile baştan sona rezervasyon yönetimi imkanı tanımaktadır.

Hafa Bilişim

2015 yılı Aralık ayında aramızda katılan Hafa Bilişim, mobil müşteri takip sistemi alanında çalışmalarını yürütmektedirler. Projeleri aynı zamanda BAP Komisyonu tarafından desteklenmiştir

Kepler VR

2017 yılı Ocak ayında aramızda katılan Kepler VR, taşınabilir cihazlar için interaktif ve maliyet-etkin sanal gerçeklik çözümleri alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Mitosis

2016 yılı Şubat ayında aramızda katılan Mitosis, Arcade Machine-Retro oyun istasyonu alanında çalışmalarını yürütmektedirler.

Glocalzone

2017 yılı Ocak ayında aramızda katılan Glocalzone, tüketicinin mevcut pazarda bulamadığı ürünleri halihazırda seyahat eden gezginler aracılığı ile ulaşılabilir kılmayı hedefleyen websitesi tasarlama alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Frozen Forest

2016 yılı Aralık ayında aramızda katılan Frozen Forest boyutlu sanal gerçeklik teknolojileri ile oyun geliştirme

Usta & Trafimov

2015 yılı Aralık ayında aramızda katılan Usta&Trafimov, Fagot enstrümanı için parça üretimi alanında çalışmalarını yürütmektedirler. Projeleri aynı zamanda BAP Komisyonu tarafından desteklenmiştir

3B Dijital Uygulama Merkezi

2016 yılı Mart ayında aramızda katılan 3B Dijital Uygulama Merkezi, 3 boyutlu dijital uygulama geliştirme-Sanal Müze alanında çalışmalarını yürütmektedirler.

Smart IOT Solutions

2016 yılı Mart ayında aramızda katılan Smart IOT Solutions, akıllı ev sistemi kapsamında kablolu veya kablosuz ürünler üzerinde çalışmalarını yürütmektedirler. Projeleri aynı zamanda BAP Komisyonu tarafından desteklenmiştir.
TOP